BÉČKO BANÍKU PŘI UMĚLÉM OSVĚTLENÍ SVÉ FANDY ZKLAMALO!

Pátek Březen 29, 2024
857
Snímek z krajské kopané, Ratíškovice B – Šardice, pod umělým osvětlením. (Foto: zdroj facebook FK Baník Ratíškovice)

RATÍŠKOVICE – Na Zelený čtvrtek se v nejnižší krajské fotbalové soutěži hrálo pouze jediné utkání, a to zápas ratíškovické rezervy (10. místo – 17 bodů) s lídrem 1. B třídy, Baníkovci ze Šardic. Favorit byl tedy daný, čekal se zajímavý duel a možná i proto na stadion v Ratíškovicích zavítala na poměry krajské kopané nevídaná návštěva – 345 diváků!

Poprvé se hrálo v Ratíškovicích při umělém osvětlení (výkop byl v 18 hodin) a protože celý duel provázel nepříjemný vítr (na začátku druhé půle k tomu navíc nechyběl ani drobný déšť), takže i to byl jeden z aspektů, proč se hrál jen průměrný fotbal.

Více míč pod kontrolou měli v první půli domácí, ale v jejich hře bylo hodně nepřesnosti a technických chyb, ovšem ani favorit ze Šardic zrovna v tomto duelu fotbalově nezářil. Tomu ale stačil jeden vydařený útok v závěru první půle, aby se dostal do vedení, které zařídil František Lamáček – 0:1. Když po více jak hodině hry se parádní hlavičkou po rohu na bližší tyči prosadil hostující obránce Jan Mokrý, který přišel jako posila v únoru 2024 z Uhřic, bylo zřejmé, kdo získá z tohoto mače potřebné tři body. Ve zbytku zápasu si hosté již výsledek pohlídali a nyní jim tak patří první pozice díky zisku 42 bodů. Na druhém místě je Kyjov (40 bodů), který má ale zápas k dobru.

KRAJSKÁ 1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 17. KOLO

* FK BANÍK RATÍŠKOVICE B – FK ŠARDICE 0:2 (0:1)

Góly: 43. František Lamáček, 64. Jan Mokrý,

žluté karty: Lukáš Durin, Jiří Imrich – Petr Kyselka, Martin Vaverka,

ČK: v 56. minutě ji dostal domácí kouč Tomáš Vacenovský za svévolný vstup na hrací plochu v přerušené hře a následně za protestování a kritiku rozhodčího v přerušené hře slovy: „To si děláš srandu, to byl jeho první faul!“,

rozhodovali: Martin Ťok – Petr Malík a Jiří Jäger,

345 (!) fanoušků.

Bohužel nás teď doprovází v týmu nějaká zranění, takže nám to dosti zužuje stávající kádr. Dnes se to moc fotbalu pod umělým osvětlením nepodobalo, bylo to spíše takové soubojové. Rozhodl první gól, který jsem dal já. A jak k němu došlo? Staňa Čížek si uprostřed hřiště našel balon, krásně to nahrál Patriku Bohunovi, ten mi přihrál na vápno a já jsem pak kolem gólmana zavěsil. Do druhého poločasu jsme šli s tím, abychom neinkasovali, což se podařilo. Navíc jsme po hodině hry skórovali po hlavičce novice v dresu Šardic, Jana Mokrého, což nás uklidnilo. Za tři body jsme samozřejmě rádi, naším hlavním cílem nadále zůstává postup do 1. A třídy. V Šardicích se o postupu hovoří, věřím, že se to letos podaří,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ střelec první branky FRANTIŠEK LAMÁČEK.