Zprávy

BANÍKOVCI SAHALI PO BODU, ALE NAKONEC ODJELI Z VYSOČINY S PRÁZDNOU!

Čtvrtek Leden 5, 2023
549
Snímek z druholigového hokeje v Hodoníně. (Ilustrační foto: web klubu SHKM Baník Hodonín)

HODONÍN – Poprvé v tomto kalendářním roce se Baník Hodonín představil na ledě týmu z Vysočiny, kde už hrál i novic v útoku, 23letý Rus s finským pasem, Fyodor Yarovinsky, který hrál naposledy nejvyšší lotyšskou ligu v týmu Olimp Riga a určitě byl pro Jihomoravany přínosem.

Hosté ale nezačali dobře, když prohrávali 0:2, dokázali ale srovnat navrátivším se útočníkem Sajdlem, který nehrál delší dobu pro zranění, takže se mohlo začít od 42. minuty nanovo. O tři minuty později poslal domácí Bruslaře do vedení Petržilka (3:2), ovšem chleba se na Vysočině ve středu lámal ve 49. minutě, kdy byl postupně na straně domácích vyloučený Michal Kerber a Jiří Vašíček. Hodonín tak hrál minutu a 37 sekund přesilovku 5 proti 3, ovšem tato hra mu vůbec nesedla a kýžený gól nepřišel!

Ještě dvě minuty před šedesátou minutou měl srovnání na hokejce Petr Krejčí, ale nedokázal poslat touš do odkryté svatyně. V čase 57:47 se hostující lavička rozhodla pro hru bez gólmana, ale domácí za pouhých 18 sekund dokázali skórovat do prázdné svatyně, takže zajímavý duel skončil nakonec výhrou domácího týmu.

V dalším kole (27.) hraje BANÍK znovu venku, a to v sobotu 7. ledna na ledě nejbližšího tabulkového souseda, a to v Novém Jičíně. Začátek zápasu je v 17 hodin.

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 26. KOLO

BK HAVLÍČKŮV BROD – SHKM BANÍK HODONÍN 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Vojtěch Holenda (Vašíček, Kopic), 35. Vladimír Oščádal (Kuchta, Voříšek), 45. Jakub Petržilka (Vacík, Holenda), 59. do prázdné branky Milan Valášek (Oščádal) – 39. Petr Peš (Matějka, Krejčí), 42. Jakub Sajdl (Škápik, Krejčiřík),

vyloučení: 4:2,

využití: 1:0,

v oslabení: 0:0,

střely na branku: 30:34,

rozhodovali: Tomáš Mejzlík – Jakub Kučera a Jaroslav Štěrba,

263 diváků.

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Pro nás to byl těžký zápas, neboť měl Hodonín dobré výsledky. Zvednul se herně i výsledkově, což tady i prokázal. Bylo to vyrovnané utkání, zlomové bylo dvojnásobné oslabení, které jsme ustáli a potom i trefa Jakuba Petržilky, který překlopil utkání na naši stranu. Znova to musím zdůraznit – bylo to těžké utkání, jsme za výhru šťastní a připravíme se na další zápas. Divákům děkuji za povzbuzování a dobrou atmosféru,“ řekl pro web domácího klubu kouč Havlíčkova Brodu ALEŠ KRAUČUK.

„Dnes to je těžké hodnocení. První třetinu jsme trochu prospali, asi jsme byli ještě v autobusu. Na začátku to nám uteklo, ve druhé třetině jsme ale vyrovnali hru a myslím si, že jsme byli chvilkami i lepší. Ve třetí části, když jsme vyrovnali, tak jsme dostali zbytečný gól , kdy jsme si nepokryli hráče a to si myslím, že rozhodlo celé utkání. Potom jsme tam sice měli spoustu šancí, ty jsme ale neproměnili, a proto to dopadlo tak, jak to dopadlo!“ zhodnotil souboj kouč Hodonína ALEŠ BACHÁNEK.

(red.)

Štítky:

sport