Zprávy

12. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO TURNAJE V MALÉ KOPANÉ V KATEGORII DO 40 LET ZVLÁDLI DOMÁCÍ BORCI Z ČEJKOVIC!

Středa Srpen 31, 2022
1073
Z turnaje v malé kopané v Čejkovicích. (Foto: archiv TJ Sokol Čejkovice)

ČEJKOVICE – Letošního ročníku, který měl pořadové číslo 12, se zúčastnilo celkem 10 mužstvev, která byla rozdělena do dvou skupin, a to věková kategorie do 40 let a nad 40 let!

Ve vinařské obci Hodonínska, kde se ve stejném termínu konají i Dny otevřených sklepů, jsme tak v sobotu 27. srpna 2022 mohli přivítat jednak týmy z Plzeňského kraje (TJ Sokol Letkov, Starý Plzenec a TJ Sokol Letná Plzeň), přičemž plzeňská Letná byla nováčkem tohoto vydařeného jednodenního klání a hned se ji podařilo v kategorii zkušenějších (nad 40 let) zvítězit, a taktéž ze Slovenska, které zastupoval celek FC Kátov. Doplnění potom zajistila družstva z našeho regionu.

„Měli jsme tu čest letos u nás v Čejkovicích přivítat brněnskou legendu, a to ex-ligového střelce Petra Švancaru, který přijal mé pozvání a zahájil nám kolem deváté hodiny ranní samotný turnaj. Petr nám pochválil atmosféru, která tady po celý den panovala a ocenil naši snahu, že se pouštíme do pořádaní takové akce, kterou sám nazval MOC PĚKNÝM TURNAJEM! Vycítil jsem, že se mu u nás zkrátka líbilo a znovu se sem rád vrátí. Přislíbil totiž účast na příštím ročníku s tím, že dá dohromady Starou gardu Zbrojovky Brno, takže si myslím, že se mají diváci v příštím roce na co těšit,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ za TJ Sokol Čejkovice JAN STRMEŇ.

Po celý den tady vládla přátelská atmosféra, k vidění byl vesměs pěkný fotbal, takže přítomní diváci si určitě přišli na své.

V kategorii do 40 let si výtečně vedl domácí výběr z Čejkovic, který nakonec dovedl své snažení do zaslouženého prvenství. Na tom má ale velkou zásluhu především skvěle chytající brankář Aleš Pazderka, který přijel z dovolené v Tunisu v den turnaje ráno o půl páté, spal všeho-všudy kolem dvou hodin, přesto patřil k oporám vítězů!

Poděkování za hladký průběh celodenní akce patří domácím organizátorům z TJ Sokol Čejkovice, sponzorům a Igoru Zimovi z Hodonína, který celý turnaj vedl jako rozhodčí!

CELKOVÉ POŘADÍ

KATEGORIE DO 40 LET:

1. TJ SOKOL ČEJKOVICE,

2. TJ Sokol Letkov,

3. FC ČEJČ.

Nejlepším brankářem byl vyhlášený Patrik Bureš (FC Čejkovice) a hráčem Pavol Petráš (FC Kátov).

KATEGORIE NAD 40 LET:

1. TJ Sokol Letná Plzeň,

2. Litrpůl Hodonín,

3. TJ SOKOL ČEJKOVICE.

Tady se stal nejlepším gólmanem Jano Jurček z TJ Sokol Čejkovice, hráčem pak Petr Menšík (Starý Plzenec).

A já si ještě dovolím na závěr přidat OBR POCHVALU pro zlaté ruce paní kuchařky Jany Strmeňové z Čejkovic, jejíž guláš patřil opět k takovým, na který budou přítomní gurmáni ještě hodně dlouho a jen v dobrém vzpomínat!

ODKAZ NA FOTODOKUMENTACI Z POSLEDNÍ SRPNOVÉ SOBOTY V TOMTO ROCE:

https://starex.rajce.idnes.cz/12.rocnik_mezinarodniho_turnaje_v_male_kopane_v_Cejkovicich/?

(red.)

Štítky:

sport