1. KOLO KRAJSKÉHO POHÁRU BYLO ZAKONČENÉ V MILOTICÍCH!

Čtvrtek Srpen 8, 2024
523
Momentka z krajského poháru ve fotbale. (Ilustrační foto: Monika Hudečková)

MILOTICE – Necelá stovka diváků očekávala na hřišti v Miloticích dominanci hostujícího celku z Brněnska, který roli favorita v posledním utkání prvního kola krajského poháru pod patronací JmKFS Brno potvrzoval hlavně v první půli. Po obrátce již hosté, kteří hrají 5. ligu, ubrali z plynového pedálu, takže domácí nakonec berou za druhou půli průběžný uspokojivý výsledek 1:1!

Domácí byli od prvních minut až zbytečně moc zalezlí, vůbec neměli snahu hrát alespoň trochu do ofenzivy, takže loňský čtvrtý tým z nejvyšší krajské soutěže si již v první půli udělal dostatečný náskok, po kterém dovedl středeční mač do předpokládaného a jistého postupu do 2. kola. Už průběžná statistika prvního dějství jasně naznačuje, podle jakých not se samotný souboj odehrával střely na branku: 1:6, mimo: 0:4 a rohy: 0:4.

Za poražené se po 35. minutách po přesném centru kapitána Jindřicha Nedvědického trefil hlavou ke vzdálenější tyči nechytatelně Matěj Loprais a gólové představení zakončil šest minut před koncem domácí Tomáš Kundrata po vydařeném úniku téměř z poloviny hřiště.

KRAJSKÝ POHÁR FOTBALISTŮ – POSLEDNÍ ZÁPAS 1. KOLA

* FK MILOTICE – TJ TATRAN ROUSÍNOV 2:6 (1:5), DO 2. KOLA POSTUPUJE ROUSÍNOV

Góly: 35. Matěj Loprais, 84. Tomáš Kundrata – 18. a 31. Martin Pavlík, 28. a 41. Tomáš Florian, 12. René Jašek, 78. Miloš Zbořil,

MILOTICE:

Tomáš Vlček – Vojtěch Hartman, Robin Habáň, Jakub Novák, Dominik Kuchař – Ondřej Brhel, Zdeněk Bartoň, Michal Macháček, Jindřich Nedvědický, Matěj Loprais – Šimon Loprais (od 46. minuty nastoupili Kevin Plachý, David Brhlík, Michal Bidmon, Kamil Tománek a Tomáš Kundrata).

ROUSÍNOV:

David Flajzar – Ladislav Smutník, Jan Sedlmajer, Matěj Rozehnal, Petr Líznar – René Jašek, Vojtěch Kořenovský (35. Radek Kubáč), Miroslav Mikeš, Miloš Zbořil – Tomáš Florian, Martin Pavlík (od 46. minuty do hry zasáhli i Vojtěch Vráblík, Lukáš Obruča, Filip Novotný a Pavel Imramovský).

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Soupeř velice kvalitní, byl rychlý na míči a hrál na dva doteky. My jsme měli velké problémy v defenzivě, máme tam sice zkušené, ale pomalé hráče. Bohužel špatně jsme bránili i kraje, takže poločas skončil 1:5. Po prostřídání ve druhé půli musím pochválit kluky, kteří tuto pasáž odehráli, nakonec byl stav ve druhém poločase 1:1. Soutěž bude určitě lepší než loni, atraktivnější a silnější. Já osobně favorizuji Šardice, my bychom chtěli hrát v horní polovině tabulky, vedení by si přálo hrát alespoň do pátého místa. Minule jsme odehráli dobrý zápas v poháru s Mutěnicemi (výhra 3:1) a i přes porážku ve Veselí nad Moravou 1:2 mi po zápase říkal kouč Veselanů Jiří Dekař, že tak kvalitní zápas od týmu v nejnižší krajské soutěži již dlouho neviděl, což mě samozřejmě potěšilo! A co náš kádr? Jsem velice rád za návrat záložníka Michala Macháčka, který byl půl roku v Břeclavi, ale nějak mu to tam nesedlo. Spolu s ním, Bartoněm a kapitánem Nedvědickým tak budeme mít moc silný střed a věřím, že kapitán u nás zůstane (zájem byl z Ratíškovic). Jinak Viktor Vacula (krajní záložník) se vrací do Ratíškovic. Zpočátku jsme, což mě překvapilo, trénovali na přání samotných hráčů až třikrát týdně, teď jsme se vrátili do cyklu dvou tréninků v týdnu. Mrzí mě malý zájem zdejších fandů o fotbal v obci a pokud přijdou, tak často více fandí soupeři! Já si ještě dobře pamatuji časy, kdy se do Milotic jezdívalo, vždy nás vítala plná tribuna a vůbec pro hostující týmy to nebylo tady jednoduché. Dříve to byla neskutečná atmosféra, teď je to takové „mrtvé“, hlásil po zápase kouč Milotic ZBYNĚK KOVÁŘ, který se už moc těší na první domácí duel s Kosticemi.

O víkendu jsme hráli v Bratislavě Superpohár s Pezinkem (1:1, výhra na penalty), takže jsme tušili, že mančaft bude asi trochu unavený. Proto jsem se snažil tu sestavu nějak nakombinovat a chvílemi to bylo znát, nemělo to takovou šťávu a náboj, jak bych si představoval. Ti hráči, co naskočili z lavičky, nejsou tak herně připraveni a na jejich výkonu to bylo znát. S výsledkem jsem sice spokojený, ale když to beru jako generálku na první mač nové sezony doma o víkendu s Pohořelicemi, tak až zase tak spokojený moc nejsem. Po pohovoru v kabině s hráči o přestávce jsem čekal, že druhý poločas pojmou jinak. Ta kvalita by měla být vidět na všech hráčích, které v kádru mám, bohužel ta druhá půle byla ještě horší než první poločas. V něm jsme se alespoň nějakým stylem projevovali a k tomu jsme dali pět gólů. Získávám jakýsi nadhled nad těmi hráči a vidím jejich povahy, a je důležité, co mi to ukazuje. Na mančaftu 1. B třídy bychom měli více dominovat, takže za mě s tímto trošku nespokojenost. Co se týče umístění do nové sezony, tak bychom chtěli hrát do 5. místa, vedení klubu na mě ale nijak netlačí, je to jenom na mě,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ trenér Rousínova MILAN BOUŠEK.